• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki Montessori

Zabawki Montessori to wyjątkowe narzędzia edukacyjne inspirowane filozofią Marii Montessori, które pomagają dzieciom rozwijać swoje umiejętności i samodzielność poprzez pozytywne doświadczenia sensoryczne i praktyczne działania. Te proste, estetyczne i funkcjonalne zabawki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wspierać naturalny rozwój dziecka, zachęcając do eksploracji, kreatywności i samodzielnego uczenia się. Zabawki Montessori promują aktywne zaangażowanie dziecka, rozwijają jego umiejętności poznawcze, motoryczne i społeczne, oraz pomagają budować pewność siebie i samodyscyplinę. Dzięki zabawkom Montessori dzieci mogą odkrywać świat w sposób harmonijny i przyjemny, rozwijając się w sposób naturalny i zgodny z własnym tempem i potrzebami.

SPRAWDŹ ARTYKUŁ NA BLOGU - > KLIK 

Każde dziecko uwielbia gry i zabawy - to doskonały sposób na spędzanie czasu, ale także naukę i odkrywanie nowych umiejętności. Właśnie z tego powodu wielu rodziców kupuje swoim najmłodszych pociechom gry i układanki, aby rozwijać ich naturalne zdolności. Jakie propozycje będą jednak najlepsze i skąd wiadomo, że wpływają one pozytywnie na rozwój maluchów? Odpowiedzią na to pytanie są zabawki dla dzieci Montessori, które tworzone są zgodnie z nurtem pedagogicznym wspierającym naturalny rozwój. W naszym asortymencie odnaleźć można wiele zabawek sensorycznych Montessori - zapraszamy do zapoznania się z ofertą

Zabawki dla dzieci Montessori - co to takiego?

 

Montessori zabawki zyskują na znacznej popularności i są z chęcią wybierane przez wielu rodziców - wszystko to za sprawą ich unikalnych cech. Aby jednak lepiej zrozumieć, czym się wyróżniają, należy najpierw wyjaśnić, czym jest technika Montessori. Ten nurt pedagogiczny powstał w XX wieku i został stworzony przez Marię Montessori. Zakłada on indywidualne podejście do każdego dziecka i dopasowanie się do jego wrodzonych umiejętności oraz predyspozycji. Nauczanie zgodne z tą filozofią zabrania nagradzania oraz karania dziecka za wykonane działania. Rodzice powinni być towarzyszami, którzy wspierają i motywują dzieci do podejmowania kolejnych wyzwań. Powinni wyzbyć się jednak zachowań opartych na ocenianiu, krytykowaniu czy wymaganiu konkretnych działań. 

Technika Montessori wykorzystywana jest często w przedszkolach czy innych placówkach poświęconych edukacji mniejszych dzieci. Wykorzystuje również zabawki Montessori, które tworzone są zgodnie z zasadami samej filozofii. Wyróżniają się wykorzystaniem naturalnych tworzyw, dopasowując się do wieku oraz umiejętności dzieci w różnym wieku. W naszym sklepie odnaleźć można różnorodne zabawki drewniane Montessori, które z pewnością przypadną do gustu dzieciom. To dokonały sposób na spędzanie czasu z rodziną, rozwijając własne talenty oraz zainteresowania.

Zabawka sensoryczna Montessori dla starszych dzieci

 

W naszym sklepie posiadamy zabawki sensoryczne Montessori dla kilkulatków, które zapewnią wiele godzin rozrywki. Gry i układanki dla starszych dzieci często bywają wyzwaniem, które maluch musi pokonać. Warto jednak pamiętać, że każde dziecko będzie realizowało zadania swoim tempem, co jest zgodne z jego umiejętnościami oraz predyspozycjami. W ofercie posiadamy większe oraz mniejsze propozycje zabawek drewnianych Montessori - niektóre sprawdzą się idealnie do zabawy w pokoju, inne na świeżym powietrzu. Każdy rodzic znajdzie tutaj coś odpowiedniego dla swojej pociechy.

 

Montessori zabawki dla niemowląt

Zabawki Montessori dla niemowląt to wyjątkowe propozycje, które trudno porównać do innych dostępnych na rynku. Każdy doskonale wie, że niemowlęta wymagają dużej uwagi, a co za tym idzie, wszystkie zabawki muszą być w pełni bezpieczne oraz dostosowane do potrzeb najmniejszych. Nie ma tutaj miejsca na kompromisy - właśnie z taką dewizą powstają zabawki drewniane Montessori dla maluszków. W naszej ofercie odnaleźć można ciekawe propozycje, które są często wybierane przez rodziców. Wszystkie zabawki posiadają duże oraz kolorowe elementy, które zainteresują każdego malucha.

Montessori zabawki - nasza oferta

 

Zabawki Montessori stały się ostatnio bardzo popularne, szczególnie wśród nauczycieli i rodziców, którzy pragną zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju. Wykonane są z najlepszych naturalnych tworzyw, takich jak drewno - brak tutaj plastiku, który uznawany jest za szkodliwy. Ponadto plastikowe elementy mogą łatwo się zniszczyć lub co gorsze zranić malutkie dziecko. Montessori zabawki dla niemowląt stawiają na naturalne zdolności oraz predyspozycje malca, pozwalając mu odkrywać umiejętności we własnym tempie. 

W naszym sklepie dostępne są różne ciekawe propozycje - klocki, układanki, zabawki interaktywne, wspierające naukę oraz poznawanie nowych informacji. Zapraszamy do zapoznania się asortymentem - w razie pytań, nasi pracownicy postarają się na nie odpowiedzieć. 

  • Sklep zamknięty

Dżungla w rozbudowie - zapraszamy wkrótce <3