• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki Drewniane

Beztrosce, radości, poznawaniu świata i uczeniu się – temu powinna służyć pełna uśmiechu rozrywka! Nasze zabawki z drewna to idealny sposób na umilenie czasu wolnego. Tego rodzaju produkty zyskują na popularności i nie ma co się dziwić. Za ich wyborem przemawia wiele argumentów. Jakie drewniane zabawki edukacyjne z atestem znajdziesz w naszym sklepie pełnym kolorów, wzorów i wesołych stworzeń, z którymi wspaniale jest spędzić czas? Dlaczego warto postawić na taką alternatywę dla wyrobów z tworzywa sztucznego? Poznajcie naszą ofertę drewnianych zabawek.

Dlaczego drewno jest lepsze niż plastik?

Przy wyborze wszelkich artykułów dziecięcych warto zwracać uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane. Zabawki drewniane dla dzieci tworzone są nie tylko z myślą o środowisku, ale przede wszystkim małych użytkownikach, którzy nie zawsze są delikatni i ostrożni w trakcie zabaw. Wiele sprzętów w ich rączkach szybko ulega zniszczeniu. Ogromnym atutem zabawek z drewna jest więc to, że są one nie tylko ekologiczne, ale również wytrzymałe. To przeciwieństwo akcesoriów z plastiku. Tkwi w nich naturalny urok, który zapewnia maluchowi kontakt z czymś, co pochodzi z przyrody i jest pretekstem do pierwszych rozmów o ochronie środowiska. Zabawkom drewnianym dla dzieci nie można odmówić ani urody, ani trwałości. Dużym ich plusem jest to, że mogą być używane przez cały czas, bez szkody dla ich funkcjonalności czy wyglądu. Co więcej, korzystać z nich mogą w przyszłości kolejne pokolenia pociech! Nie bez znaczenia są certyfikaty, które stanowią ważną informację na temat tego, z jakiego materiału wyprodukowano dane akcesorium i do kogo jest ono skierowane. W naszym sklepie znajdziesz ogromny wybór drewnianych zabawek edukacyjnych z atestem, potwierdzającym, że to produkty bezpieczne i dostosowane do konkretnej grupy wiekowej.

Drewniane zabawki w naszym sklepie

Jeśli lubicie mieć wybór, koniecznie zapoznajcie się z szeroką ofertą naszych artykułów! Zadbaliśmy o to, by nie zabrakło u nas zabawek różnego typu, w tym tych edukacyjnych, które umożliwią dzieciom rozwój multisensoryczny i poznawanie świata, który je otacza. Wśród naszych produktów z drewna, opatrzonych atestem, znajdziecie między innymi kolorowe klocki, dzięki którym maluch będzie mógł ćwiczyć rozpoznawanie kształtów i kolorów oraz rozwijać swoją kreatywność. Drewniane puzzle i inne zabawki, które proponujemy, zdecydowanie nie są nudne! Dbamy o to, aby ich wygląd wzbudzał radość, ciekawość i przyjemność. W takich warunkach dziecko może się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności i rozbudzać zainteresowanie otoczeniem. Produkty mają ciekawe kształty. Dzieci spotkać tu mogą wiele sympatycznych stworzeń – zarówno tych, które zobaczyć można naprawdę, np. w trakcie edukacyjnych wędrówek po ZOO, jak i fantastycznych, np. smoków z drewna. Poszczególne propozycje dopasować można do wieku pociechy – atest informuje, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczony jest wybrany produkt.

Zabawa w dom i wiele więcej!

Jak przyzwyczajać dzieci do pewnych obowiązków domowych i rozbudzać ich pasję do poznawania świata? Oferowane przez nas zabawki to idealny sposób, by krok po kroku pokazywać maluchowi, jakie drzwi stoją przed nimi otworem! Drewniane produkty, które szczególnie polecamy, to te, które przypominają przedmioty codziennego użytku. Dzieci mogą dzięki naszym propozycjom wcielać się w rolę dorosłych! Gotowanie czy majsterkowanie są na wyciągnięcie ręki. Mali muzykanci znajdą w naszym bogatym katalogu drewniane akcesoria do poznawania dźwięków i tworzenia pierwszych muzycznych kompozycji. Nie brakuje też zabawek z kategorii tych, które mają zdecydowanie edukacyjne walory, rozwijają logiczne myślenie i zdolności poznawcze. Liczydła z drewna wspomogą naukę liczenia, a tablica będzie świetną pomocą dla dzieci w zdobywaniu umiejętności pisania. Nie można też zapomnieć o licznych figurkach w rozmaitych kształtach czy o pojazdach. Wszystkie one w piękny sposób rozbudzają dziecięcą fantazję!

Nasze produkty z atestem to doskonały prezent dla każdego malucha! Zabawki wyprodukowane z drewna, malowane nieszkodliwymi barwnikami, szlifowane i przemyślane pod względem designu, to wspaniała alternatywa dla plastikowych akcesoriów!

Zabawki drewniane - wyjątkowe i niepowtarzalne

Znajdujące się w naszym asortymencie zabawki drewniane dla dzieci są połączeniem kreatywności, tradycji oraz nauki. Są doskonałą alternatywą dla akcesoriów wykonanych z plastiku, idealnie nadając się na prezent dla Twojej pociechy lub podarunek dla malucha bliskiej osoby. Inspirowane naturą, oferowane przez nas zabawki z drewna dla dzieci są praktycznym, atrakcyjnym wizualnie elementem, który może stanowić znakomitą ozdobę dziecięcego pokoju. 

Proponujemy wyjątkowe produkty w korzystnych cenach, pobudzające wyobraźnię oraz zapewniające potomkowi świetną zabawę na długi czas, od której trudno będzie się oderwać. 

Drewniane zabawki - czy są bezpieczne dla zdrowia najmłodszych?

Dostępne na naszej stronie internetowej drewniane zabawki dla dzieci są cudownym wyborem dla maluchów w każdym wieku, ponieważ zostały wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale z bezpiecznego w kontakcie ze skórą maluszka materiału. Wykorzystane do ich produkcji drewno zostało poddane precyzyjnej obróbce, by każdy element nie tylko efektownie się prezentował, ale również nie powodował ryzyka wystąpienia podrażnień czy skaleczenia się delikatnego naskórka dziecka. 

Zabawki wykonywane z naturalnych surowców, jakim jest drewno, posiadają właściwości antybakteryjne, a także nie zawierają szkodliwych barwników czy chemikaliów. Ponadto znajdujące się w naszej gamie produktów artykuły nie zawierają żadnych ostrych krawędzi, mogących doprowadzić do uszkodzenia skóry maluszka. 

Zabawki z drewna - rozwój dziecięcej wyobraźni

Oferowane przez nas zabawki z drewna dla dzieci stymulują i zachęcają do fantastycznej, kreatywnej zabawy, niesamowicie komponując się z wnętrzem pomieszczenia, tym samym stanowiąc dopełnienie aranżacji. Wśród niezaprzeczalnych zalet drewnianych akcesoriów dla maluchów można wymienić trwałość, odporność na uszkodzenia oraz wytrzymałość, co przyczynia się do znaczącego przedłużenia żywotności.

Jak przechowywać zabawki drewniane?

Odpowiednie przechowywanie drewnianych zabawek ma kluczowe znaczenie dla zachowania ich dobrego stanu przez długi czas. Przede wszystkim powinieneś zadbać  o wybór suchego i przewiewnego miejsca, które nie będzie narażone na wilgoć, co mogłoby prowadzić do powstania pleśni czy uszkodzenia drewna. Przed włożeniem przedmiotów do skrzyni, pudełka czy specjalnego pojemnika upewnij się, że są one czyste oraz suche. Ważnym aspektem, o którym warto pamiętać, jest stabilna i umiarkowana temperatura. Ekstremalne zmiany mogą prowadzić do stopniowego niszczenia drewna.

W celu uniknięcia uszkodzeń trzyma zabawki z drewna z dala od miejsc, w których mogą być narażone na zgniecenia, upadki bądź uszkodzenia. Ponadto należy również stronić od bezpośredniego kontaktu tego typu przedmiotów z wodą, która może spowodować pęcznienie materiału i powodować nieodwracalne defekty. 

Jeśli przechowujesz drewniane zabawki dla dzieci w otwartych miejscach, staraj się ograniczyć oddziaływanie na nie intensywnych promieni słonecznych, gdyż mogą przyczynić się do blaknięcia surowca. 

Jak dbać o zabawki z drewna dla dzieci?

Dbanie o zabawki drewniane jest bardzo istotną czynnością, wpływającą na wydłużenie ich żywotności. Dlatego warto je systematycznie czyścić przy zastosowaniu wilgotnej ściereczki, dzięki której pozbędziesz się z ich powierzchni kurzu oraz drobnych zanieczyszczeń. Po zakończeniu czynności pamiętaj o dokładnym osuszeniu przedmiotów przy użyciu papierowego ręcznika, by upewnić się, że w zakamarkach nie zebrała się woda. 

Czyszczenie drewnianych zabawek ma duże znaczenie również ze względów higienicznych. Wykorzystanie odpowiednich preparatów, bez zawartości składników drażniących umożliwia pozbycie się bakterii oraz innych szkodliwych dla malucha substancji. Należy jednak pamiętać, by stosowane środki czystości były łagodne oraz bezpieczne dla dzieci, a dodatkowo dobrze dopasowane do drewna.

W razie pojawienia się jakichkolwiek niejasności warto się z nami skonsultować, abyśmy mieli szansę udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania oraz przekazać przydatne wskazówki dotyczące pielęgnacji, użytkowania czy przechowywania drewnianych zabawek dla dzieci.